Polévka, která pomáhá

22.10.2019

Vážení zákazníci,

pomalu se blíží adventní období a tak jsme se rozhodli uspořádat spolu se spolkem POLÉVKA, KTERÁ POMÁHÁ jednu moc hezkou charitativní akci a pomoci dobré věci.

V sobotu 23. listopadu 2019 v čase od 10.00 do 18.00 hodin budeme v našem degustačním areálu Sběrky (S.K.Neumanna 1978, Brandýs nad Labem) vařit a podávat třináct druhů polévek. Přijďte tedy kdykoliv v tomto čase (není tentokrát nutná rezervace), akce se bude konat venku na nádvoří, takže se teple oblečte! K zahřátí bude mimo polévek připravené svařené víno a nealko svařené víno, Beaujolais Nouveau, minivánočky atd. Otevřená bude i kuchyně a sezení uvnitř.

Každou polévku vaří a podává skupina nadšenců a kamarádů okolo nás. Tady je seznam polévek a týmů:

 • Dýňová polévka z dýně vypěstované dětmi v Klubu Klíček, domácí chléb - vaří děti s paní učitelkou u pece v Klíčku, bude k ní i příběh od semínka po polévku :)
 • Česneková polévka, krutony, sýr - vaří tým Vodní skauti Retra, oddíl Piraně, budou vařit na ohništi na dvoře:)
 • Hrachová polévka - vaří děti a učitelé ze ZáŠkoly
 • Kulajda, kváskový chléb - vaří tým Polévka, která pomáhá, Tábor
 • Mexická polévka, domácí pečivo - vaří tým Vlčkovi
 • Indická čočková polévka, domácí pečivo - vaří tým Dědečkovi
 • Bramborová polévka, kváskový chléb - vaří tým Zuzky Řebíčkové
 • Zelňačka, kváskový chléb - vaří tým Animo Bohemia
 • Hrstková polévka, kváskový chléb - vaří tým Zváženo
 • Cizrnová s uzeným tempehem - vaří šéfkuchař David Šašek
 • Francouzská cibulačka se sýrovým krutonem - vaří tým Vinotéka u zámku & Sběrky
 • Pikantní dýňová polévka z dýní vypěstovaných ve Sběrkách - vaří tým Vinotéka u zámku & Sběrky
 • Vývar z bio hovězího masa, játrové knedlíčky, domácí nudle a zelenina - vaří tým Vinotéka u zámku & Sběrky

 

Zde je příběh, pro koho budeme polévky vařit. A proč všichni veškerou tržbu za ně věnujeme prostřednictvím transparentního účtu organizace "Polévka, která pomáhá" Arcidiecézní Charitě Stará Boleslav, která peníze předá rodině Terezky:

 

Text je převzatý od spolku "Polévka, která pomáhá"

 

Polévka, která pomáhá“ pro Terezku a její neobyčejně obyčejný pokoj.

Patronkou akce je sestra Damiána z Chrámu Nanebevzetí Panny Marie - Stará Boleslav.

Terezce je 9 let a trpí nemocí - s názvem Arteriovenózní malformace přívodných cév mozku. Zjednodušeně se označuje pouze zkratkou AVM. Nemoc není na první pohled viditelná. Je totiž v hlavě. Projevuje se velkými migrénami, epileptickým záchvatem, kolapsem, až krvácením do mozku. Terezka potřebuje 24 hodinový dohled dospělého.

AVM je totiž tichý zabiják. Nikdo neví, kdy a jak se projeví. Jsou šance, jak hlavu operovat, ale zákrok nese svá rizika a není zárukou zlepšení. Nejšetrnějším a dočasným ošetřením je ozáření gamanožem.

Maminka dodává:

Musela jsem skončit v práci a zůstat s dcerou doma. Na toto onemocnění neexistují tabulky a to je důvod proč nemáme nárok na sociální příspěvek. Tím pádem nám chybí jeden plat.“

Aby toho nebylo málo, rodina ještě platí dluhy po zesnulé babičce. Takže jeden plat vše nepokryje. Plány, které rodina měla, se najednou sesypaly, jako domeček z karet.

Běžné věci, jako nákup potřeb pro rodinu, oblečení, placení nutných nákladů kolem domu, nebo základní vybavení pokoje pro Terezku, apod. , jsou pro rodinu velkým přepychem a obracejí každou korunu, kterou táta domů přinese.

Rodina nás poprosila o co největší intimitu. Dovolíme si vyhovět. Aby byla zachována důstojnost a věrohodnost celé akce, naše parta z Brandýsa požádala sestru Damiánu z Kláštera ze Staré Boleslavi o záštitu. Sestry situaci celé rodiny znají a samy nás na myšlenku přispět právě na Terezku přivedly.

Parta z Brandýsa by ráda pro rodinu "vyvařila" peníze na dodělání pokoje - elektřiny a topení, a dále i na vybavení pokoje. Jako je psací stůl, židle nebo i lampička a hřejivý koberec na odpočinek. Prostě Terezka potřebuje neobyčejně obyčejné věci.

 

Budeme se těšit na viděnou!

 

Vinotéka u zámku

 

I. Olbrachta 265

 

25001 Brandýs n. L.

 

tel. 326 907 967

 

www.vinotekauzamku.cz

 

 

 

Provozní doba:

 

pondělí - neděle 9-12,30 a 13- 21 hod.