Polévka, která pomáhá ve Sběrkách

28.03.2022

Vážení zákazníci,

chtěli bychom vás srdečně pozvat na předvelikonoční charitativní akci do Sběrek (S.K.Neumanna 1978, Brandýs nad Labem), která se koná v sobotu 09. dubna 2022 od 10. 00 hodin do vyprodání polévek. Není potřeba žádné registrace, polévek letos navaříme opravdu dostatek - více jak 500 litrů, tak se snad dostane na všechny:)

Veškerou vybranou hotovost z prodeje polévek jsme se letos rozhodli věnovat mobilní hospicové péči Hospic Tempus. Zdravotníci z tohoto hospice se rozhodli věnovat svůj čas člověku v jeho nejtěžší chvíli. S úctou a pokorou pomáhají lidem, kteří se ocitli v terminálním stadiu nevyléčitelné choroby a přejí si strávit své poslední dny doma, v péči obětavé rodiny. Tuto péči poskytují v okrese Praha východ a Mělník a je podle nás velmi důležitá.

Pro letošní rok jsme si připravili velký výběr polévek, takže už můžete přemýšlet, na jakou máte chuť. Vyberou si milovníci, masa, vegetariáni, vegani i celiaci. Tady je jejich seznam:

* Přátelé pivovaru Čestmír - Pivní cibulačka

* ZáŠkola - Mexická polévka

* Sběrky - Krkonošské kyselo s bramborákem

* Rational - Hovězí vývar s knedlíčky

* Animo Bohemia - Zelňačka

* Dušinky - Tom Yum

* Dvě vrány - Buráková veganská

* Koubkovi - Mrkvová veganská

* David Šašek - Cizrnová s tempehem

* Skauti z Retry, družstvo Piraně - Česnečka z ohýnku

* Rodinný klub Klíček - Zeleninová

* Polévka, která pomáhá - Jihočeská kulajda

* Dědečkovi - Ukrajinský boršč

* na Půdě - Rajčatová s bazalkovým pestem

* Vlčkovi - Dršťková

* Bufet Smola - Dršťková z hlívy ústřičné

* Zuzka Minx Foto - Gulášová

Cena jedné porce je 100,-Kč, v ceně ale je i náš čerstvý kváskový chléb a doplňky patřící k jednotlivým polévkám (sýr, krutony, bramborák, smetana, chilli, bylinky..). Polévky se budeme snažit podávat v keramických miskách s klasickou nerezovou lžící. Nechceme zbytečně produkovat odpad. Moc nám ale pomůže, pokud si přinesete svůj oblíbený hrnek, misku, lžíci..vše vám pak rádi umyjeme. Také je možnost odnosu polévky s sebou domů - prosíme přineste si svoje nádoby, něco budeme mít na místě připravené, ale nemusí toho být dostatek pro všechny:)

Mimo tuto dobročinnou akci vám nabídneme možnost zakoupení nealko nápojů, čaje, kávy. Budeme čepovat pivo, rozlévat víno a napečeme i něco sladkého jako třeba: mazanečky, moravské koláče, borůvkové koláče, makronky, mrkvance, medovníky a další mlsání.

 

Zde je vytvořená událost k akci :

Moc se na všechny těšíme, přijďte se zahřát teplou polévkou a nasát pozitivní energii.

Kolektiv Vinotéky u zámku, Sběrek a všech týmů Polévky, která pomáhá.