Máme sečteno!

16.10.2023

Vážení zákazníci!
 
Od sobotního sčítání se kolem 13 hodiny vyšplhala částka ze sobotní polévkové akce na 254.021,-Kč! Vše čeká na transparentním účtu Polévky, která pomáhá z.s. vedený u Fio banky pod číslem 171514102/2010.
 
Jak jsme již sdělovali, doufali jsme, že by bylo krásné Honzíkovi darovat hezkých 200.000,-Kč a na přihlášený projekt u Dobromysl - dobročinný obchod pro Plejs Brandejs rovných 25.000,-Kč. Což je již jisté díky vám všem! Padlo rozhodnutí podpořit ještě jeden. Projekt sdílená dílna už vzniká. Momentálně se řeší kultivace prostor, aby se v roce 2024 mohlo začít.
 
Sdílená dílna bude k dispozici občanům, kteří nemají prostory, ve kterých by si mohli něco opravit nebo rádi kutí a nemají kde. Dále bude k dispozici zahradníkům navázaným na Komunitní zahradu ve Staré Boleslavi a dětem v rámci pracovních činností základní školy.
Na něj by putovalo dalších 25.000,-Kč.
 
Máme obrovskou radost, že se na nás Honzík společně se svou rodinou přišel v sobotu podívat. Moc mu chutnala gulášovka od kuchařů z Rationalu AG.
 
Ze srdce děkuji všem, kteří polévky vařili, vydávali, obsluhovali vás u nás ve Sběrkách u nápojů a sladkého baru, myli nádobí, pomáhali se vším o co jsem je požádala. Nešlo by to bez všech sponzorů, místních provozovatelů restaurací a jídelen, jenž zapůjčili zdarma nádobí, hrnce, kotlíky, várnice atd. Z firmy stany4party.cz nás vybavili nábytkem a v pátek večer rychle dovezli asi 800kg zátěží, aby nám stany neuletěly, protože hrozil silný vítr a déšť. Marek Sklenář zase se svojí zkušeností z větších akcí perfektně zajistil elektrické zajištění kotlíků s polévkami a ani jednou jsme tak nebyli bez "štávy". Pivovar Čestmír daroval pivo, které pomohlo navýšit vybranou částku. Peter Chalupianský měl na starosti sponzoring a propagaci. Všechny polévky vařil každý tým ze svých surovin, ve svém volném nočním čase a pak vám je osobně nabízel.
 
Všichni jsme si to užili s úsměvem na tváři.
 
Čtvrtý ročník Polévky je už rozpracovaný a to docela hodně:).
 
Nádherné fotografie poskytla Zuzana Minx.
 
Za Vinotéku u zámku a Sběrky,
Šárka Bartoníčková