Ochutnávka brandýského pivovaru Čestmír

27.08.2019

DEGUSTACE JE BOHUŽEL JIŽ OBSAZENÁ!

 

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás pozvali na první ochutnávku brandýského rukodělného minipivovaru Čestmír. Jejich výborné pivo nabízíme od jara i u nás ve vinotéce a vrací se pro něj stále více zákazníků. Proto jsme se společně s pivovarem domluvili, že by bylo zajímavé představit u nás v degustačním areálu Sběrky jejich sortiment.

V úterý 10. září 2019 bude ve Sběrkách (S.K.Neumanna 1978, Brandýs nad Labem) připraveno šest druhů čepovaného piva v čase od 17 do 21 hodin.

Cena degustace je 250,- Kč a obsahuje ochutnávku šesti druhů rukodělných speciálních piv a naše domácí pečivo, do kterého tentokrát přidáme ječný slad a pivo Čestmír.

Dále bude připraveno k zakoupení rozmanité občerstvení hodící se k pivním speciálům.  Můžete se těšit na bavorské preclíky, pivní čestmírovský guláš, nakládaný hermelín, tvarůžkovou pomazánku atd. Vše naší výroby.

A jak svá piva popisují kluci z Čestmíra:

IPL 12 (India Pale Lager) – Styl India Pale Lager je v podstatě ležák, který je hojně chmelený jako klasické pivo stylu IPA, ale kvašený spodními (ležáckými) kvasnicemi. Delší proces ležení by měl zajistit lehčí, jasnější tělo piva a v našem případě tak dal vyniknout výrazné, příjemně hořké, chmelové chuti.  Použitý chmel: Cascade

Milk Stout 15 - A Blaze in the Northern Sky - na rozdíl od klasického černočerného stoutu, který je spíše kávový, jde náš milk stout lehce do hněda a sladké čokolády. Díky přidání laktózy, což je neprokvášející cukr, získává pak jemnou nasládlost a komplexnost, kterou umocňuje i přídavek ovesných vloček a pšeničných či speciálních čokoládových sladů. - 7 měsíců odleželý soudek!

IPA 15 - Inhale/Exhale - Inhale jsme již úspěšně vařili jako létající pivovar a teď tedy premiérově i ve svém. Vydatně jsme nachmelili aromatickými odrůdami a výsledkem je citrusová nálož plná tropického ovoce. Tělo lehce plnější, aby uneslo všechen ten chmelový nápor a krásně do oranžova, s příjemnou hořkostí nakonec. Použitý chmel - Amarillo, Centennial a Simcoe.

RAW NEIPA 14 - Jako první u nás (alespoň o nikom jiném zatím nevíme :), jsme "uvařili" pivo stylu raw, který se vyznačuje tím, že se při výrobě úplně vynechává tak základní krok, jakým je chmelovar. New England IPA je na rozdíl od klasické IPA krásně neprůhledná, plná, intenzivně chmelová a svěží, s minimální hořkostí a zrádnou pitelností. Raw provedení pak posouvá vše ještě o level výše. Použité chmely: Enigma (Austrálie) a Citra.

APA 11 - Skydancer -  American Pale Ale aneb lehčí verze IPA na celodenní hašení žízně. Skydancer již vaříme pravidelně jako naší stálici. Výrazně citrusové, lehké, jemné, méně hořké, nebezpečně pitelné… Použité chmely: Magnum, Cascade, Ekuanot.

EPA 12 (English Pale Ale) - Typický anglický, ale vyznačující se jantarovou barvou, jemnou nižší hořkostí a plným sladovým tělem. Zakvašeno anglickými kvasnicemi Windsor, zachmeleno anglickou legendou East Kent Goldings.

 

Degustace nebude tentokrát řízená, můžete tedy přijít kdykoliv v uvedeném čase (17-21h), ale doporučujeme přijít nejpozději do 20 hodiny, aby byla jistota, že na Vás pivo vyjde a měli jste čas si ho vychutnat. Ke všem vzorkům dostanete výklad od odborníků a degustační list, kam si můžete psát poznámky.

Na tuto akci je potřebná rezervace, její kapacita je omezená, tak s ní neváhejte a posílejte vaší objednávku míst na mail: objednavky@vinotekauzamku.cz, nebo volejte na telefon: +420326907967. Místa Vám budeme rezervovat do středy 4. září 2019, vstupenky si prosím vyzvedněte u nás ve Vinotéce u zámku, Ivana Olbrachta 265, Brandýs nad Labem. Otevřeno máme denně v čase 9-12,30 a 13-21hodin. Pokud k nám nebudete mít cestu, je možno zaplatit převodním příkazem.

Těšíme se na setkání!

Kolektiv Vinotéky u zámku.